Portofoliu

Cauta in Foto-Magazin:
 


Aparitii editoriale

Expunerea
[click]  

Compozitia
[click]  

Lumina si iluminarea
[click]  


O varza fotogenica
[click]  

Bill Jay Confesiuni
fotografice
[click]  

 

 

Delta Dunarii - fotoreportaj de Petrut Calinescu

Idilica pentru turisti si pescari, profitabila pentru afaceristi si investitori, Delta Dunarii este lupta zilnica pentru supravietuire a majoritatatii locuitorilor ei.



Petrut_Calinescu_01.jpg


Petrut_Calinescu_02.jpg


Petrut_Calinescu_03.jpg


Petrut_Calinescu_04.jpg


Petrut_Calinescu_05.jpg


Petrut_Calinescu_06.jpg


Bookmark and Share

Comentarii:

zak stoianovici - 02 Nov 2006, ora 04:34
excelent reportaj , fotografiile sunt superbe, felicitari,

Aichinger Irina - 02 Nov 2006, ora 18:55
Aveti un articol ineresant ,si fotografiile sunt super ,dar nu este o idee buna sa se faca fotografii cu oameni saraci si dupa sa fie publicate pe net.Multumesc!

mirela bratu - 25 Nov 2006, ora 14:39
imi plac foarte mult fotografiile.

mikaela TOACA - 04 Dec 2006, ora 17:22
foarte frumoase fotografiile,din pacate ele oglidesc realitatea,si cum sunt publicate pe net poate vor sensibiliza pe aceia care intradevar pot face ceva pentru acei oameni,SARACI".DUMNEZEU SA BINECUVANTEZE ROMANIA!MULTUMESC!

florin neagu - 10 Dec 2006, ora 11:57
delta este delta cu bune si relele ei...........

alina - 06 Jan 2007, ora 11:48
nu vad care ar fi problema de ce sa nu fie publicate pe net astfel de fotografii ...fac parte din realitatea de zi cu zi...si in loc sa criticam si sa judecam ...mai bine am pune mana si am face ceva ptr ei ..si ptr Delta Dunarii care se cam duce naibii ..super fotografiile ...tine-o tot asha

Florentina Radu - 15 Mar 2007, ora 22:41
Ba trebuiesc publicate astfel de cazuri,asta este nivelul nostru de trai.What about oamenii care nu au nici un acoperis deasupra capului ? la ei nu se gandeste nimeni si nu-i ajuta nimeni.Am un salariu de 800 Ron si totusi cateodata dau 5 ron lor in comparatie cu cei care se joaca cu banii si doar o mie de lei vechi.Ar trebui sa ne unim si sa ajutam acesti oameni,daca nu au unde sa doarma,logic nu pot sa munceasca.........nu se pot duce la munca cu paduchii colcaind pe ei.Toti se uita,rad.........si nimeni nu face nimic sa-i ajute sa iasa din situatia asta.Probabil este un efort prea mare sau alte probleme mai"importante"de rezolvat.Toata lumea vorbeste DAR NIMENI NU FACE NIMIC.Eu locuiesc cu chirie si daca nu am bani sa platesc in avans,ma dau afara si totusi VREAU SA IAU UN OM AL STRAZII LA MINE SI SA-I GASESC UN JOB.aLTII AU CASA LOR SI NU LE PASA.AM VENIT PE LUME SA NE IUBIM SI SA NE AJUTAM,NU SA NE CRITICAM SI SA NE JUDECAM UNUL PE ALTUL.Insa majoritatea uita de "amanuntul" asta,sunt prea interesati de propria persoana si de propriul confort.Cu cat avem mai mult,vrem si mai mult doar pentru propria persoana si nimeni nu se gandeste la cei pentru care strada le este casa si masa.Rusine !

Anca Ionescu - 20 Mar 2007, ora 14:11
Acestea sunt doar cateva imagini! Eu chiar am trait acolo vreo sase ani si pot sa spun ca a fost o experienta ce m-a marcat pentru o viata intreaga.iubesc Delta cu patima si, daca voi avea vreodata posibilitatea, tot acolo ma voi intoarce sa traiesc!

Janine N - 20 May 2007, ora 16:17
irina, comentariul tau ma intristeaza. inseamna ca nu ai inteles care e esenta fotoreportajului. reporterul este un justitiar, care cauta sa aduca la lumina neregulile societatii. el e prezent acolo unde lucrurile nu merg bine. El nu este un fotograf "de palat" care fotografiaza bunul mers al lucrurilor in zilele de sarbatoare. ce imi spui tu imi aminteste de epoca comunista cand productia la grau era depasita cu 200 la suta si toti zambeam in fotografii ca sa aratam occidentului ce bine o ducem. esti intr-o grava eroare..

krupensky george - 22 Mar 2008, ora 11:29
fotografiile arata exact viata din delta,merg acolo in fiecare an este superb.

popescu calin - 28 Mar 2008, ora 14:20
foarte buna seria..e o parte din romania foarte bine prezentata..sunt fotografii de jurnalism ..stie cineva cu ce aparat a fost trasa seria aceasta??